Napis "Zespół Szkół w Rozogach" kolor pomarańczowy

Logo Biuletynu Informacji Publicznej - link do BIP


Logo "Funduszy Europejskich", "Wrmia i Mazury", "Unii Europejskiej

Port Lotniczy Olsztyn – Mazury

Dnia 8 czerwca 2016 r, grupa 23 uczniów z klas: IB, IIA i IIIB Gimnazjum  im. ks. Jana Twardowskiego wzięła udział  w wycieczce do Szyman na Mazurach. W styczniu 2016r. został oddany do użytku PORT  LOTNICZY OLSZTYN – MAZURY.
Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od spaceru po terminalu. Widok z tarasu był również imponujący. Poznaliśmy bardzo kameralny charakter  nowego lotniska. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika.  Potem żarty się skończyły. Każdy z nas został poddany kontroli bezpieczeństwa. Dowiedzieliśmy się jak wygląda odprawa przed wylotem. Następnie poznaliśmy Panterę.  To bardzo nowoczesny wóz strażacki. Szczególnie zainteresowali się nim chłopcy. Każdy chociaż na chwilę  chciał do niego wsiąść. Uważnie słuchaliśmy opowieści o pracy strażaków na tym lotnisku. Poznaliśmy również pracę sokolnika pracującego na lotnisku. Wyjątkowo  smakował wszystkim LUNCH PILOTA, który każdy z nas otrzymał po intensywnym  zwiedzaniu. Byliśmy pod wielkim wrażeniem, że mamy tak piękny obiekt na naszym terenie!

Czytaj więcej: Port Lotniczy Olsztyn – Mazury

Wycieczka do Warszawy

Dnia 2 czerwca 2016r. 40 gimnazjalistów z klas: IB, IIA, IIB, IID i  IIIB z panią Dyrektor Joanną  Wasik, księdzem Józefem Midurą i nauczycielami: Elżbietą  Siernicką, Grażyną Zapert  i  Jarosławem  Kozikowskim uczestniczyło we  Mszy  Świętej w intencji  Patrona naszego  Gimnazjum  księdza  Jana  Twardowskiego  z  okazji  101 rocznicy  Jego  Urodzin.  Mszę   Świętą sprawował  ksiądz  Kardynał  Kazimierz  Nycz i  wielu  innych  Kapłanów. Zatrzymaliśmy  się  przez  chwilę  w  zadumie  przy mosiężnej   ławeczce  z postacią  księdza  Jana. Następnie  zwiedziliśmy  mieszkanie,  w  którym  jeszcze  niedawno  mieszkał  ksiądz  JAN.

Czytaj więcej: Wycieczka do Warszawy

Wycieczka klas drugich - Szymbark – Gdańsk

W dniach 16-17 czerwca  2016 r. odbyła się wycieczka klas drugich do Szymbarka i  Gdańska.
Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Skansenu w Szymbarku na Kaszubach.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć najdłuższą deskę świata, Dom Sybiraka, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady, Bunkier Gryfa Pomorskiego, Kościółek św. Rafała, Największy fortepian świata oraz Dom do góry nogami.
Po długim i wyczerpującym dniu czekał ich nocleg w Ośrodku Wczasowym w Wieżycach.
Kolejny dzień to rejs statkiem  na Westerplatte zabytkowym galeonem z Długiego Pobrzeża. W czasie rejsu uczniowie zwiedzali tereny styczniowe, obserwowali z pokładu dzisiejszą pracę Portu i Stoczni. Na trasie widać również dawną twierdzę Wisłoujście. Po dopłynięciu na Westerplatte uczniowie wysłuchali historii obrony Westerplatte w 1939 r., przeszli przez wartownie, cmentarz obrońców Westerplatte. Wszyscy wykazali się także heroizmem, ponieważ mimo deszczu „zdobyli” Westerplatte, mężnie wspinając się na Pomnik Obrońców Wybrzeża.

Czytaj więcej: Wycieczka klas drugich - Szymbark – Gdańsk

Wyjazd integracyjny

Wyjazd integracyjny klas pierwszych do Parku Aktywnego Wypoczynku w Lidzbarku Welskim dnia 29 września 2015 roku.
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w niezapomnianym wyjeździe. Celem wyjazdu, oprócz integracji młodzieży rozpoczynającej naukę w nowej szkole, była realizacja programu Aktywny Uczeń. Ośrodek „Pod lipami” zaoferował uczniom miłe i aktywne spędzanie czasu z licznymi atrakcjami: gry i zabawy integrujące grupę (hydraulik, bieg w workach, przeciąganie liny, potrójne spodnie i wiele innych), quady - jazda po torze, ścianka wspinaczkowa, segway, budowanie tratwy, zapasy sumo, duże piłkarzyki, gry i zabawy sportowe.
Na zakończenie pobytu czekała na uczniów niespodzianka – ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zadowoleni, najedzeni i szczęśliwi wróciliśmy do domów.

Czytaj więcej: Wyjazd integracyjny

Wycieczka do Krynicy Morskiej

W dniach 8-10 czerwca 2015r. klasy trzecie naszego gimnazjum przebywały na wycieczce szkolnej nad morzem w Krynicy Morskiej. Celem wycieczki był  przede wszystkim czynny odpoczynek nad morzem i wspólne spędzenie ostatnich dni, które pozostały do ukończenia nauki w gimnazjum. Pogoda dopisała. Atrakcji było wiele m.in. rejs po Zalewie Wiślanym statkiem  „Monika”, przejażdżka po Krynicy i okolicy kolejką, pobyt w porcie. Wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni.

 

Czytaj więcej: Wycieczka do Krynicy Morskiej